Ünnepeink
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
adsa
 
Linkcsere
 
Homepage
 
 

https://www.baidu.com/

 

 

Welcome to the mobile web

 

 

 

 

 

 

 
Pagerank

GenieRank

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz Add a Startlaphoz Add az iWiW-hez Add a Google Reader-hez

Google Pagerank mérés, keresooptimalizálás

Magyar Honlap Linkek

 

Skywalker kora
24ora.eu
alternativhirek.blogspot.hu
facebook.com/bakkecske.net
www.blikkruzs.me

bulvarmagazin.hu
NetÚjság – netujsag.info
NewsFront – hu.news-front.info
NLcafe.me – www.nlcafe.me
Paranormal – paranormal.hu
Remek Cikkek – www.remekcikkek.com
Részvétel – reszvetel.blogspot.com
RTL Klub – www.rtl-klub.me
RTL Most blog – rtl-most.blogspot.hu
Segíthetek – szupertanacsok.blog.hu
Titkos Hírek – titkoshirek.wordpress.com
Tudnivalók – tudnivalok.com
Tuti Hírek – www.tutihirek.org
TV2 FRISS – www.tv2-friss.com
TV2-MOST – www.tv2-most.me
Új Világtudat – ujvilagtudat.blogspot.hu
Varázslatos Világ (Facebook-oldal) – facebook.com/varazslatosvilagunk
vilaghelyzete.blogspot.com / www.vilaghelyzete.com

Welcome to the mobile web

 

 

 

 

 

 

 
Mindenszentek
Az ünnep eredete: Halloween, Mindenszentek, Halottak napja

Az ünnep eredete: Halloween, Mindenszentek, Halottak napjaNovember elsejének ünnepe, Mindenszentek napja az Egyesült Államokból indult, angolszász eredetu Halloween-ünnepre vezethető vissza (All Hallows magyarul mindenszentek).

A nap előestéje (angolul „All Hallows Eve”, rövidítve: Halloween) a kóbor lelkek, a kelták halotti istenének éjszakája. Halloween azonban az egyik legrégibb ünnep, melynek évszázados történetisége kevéssé ismert. Évszázadokkal ezelőtt a mai Nagy-Britannia és észak-Franciaország területén éltek a kelták.

A kelták a természetet magasztalták, és sok istent imádtak, de a napisten volt a legfontosabb, aki a munkát és pihenést jelképezte, tette gyönyöruvé a földet és növesztette a termést. A kelta újévet november 1-jén ünnepelték egy nagy fesztivállal, mely a nap-szezon végét, a sötétség és hideg kezdetét jelezte. A kelta hagyomány szerint a napisten Samhain, a halál és sötétség istenének fogságába került ilyenkor. Az újév előestéjén, október 31-én, a hiedelem úgy tartotta, Samhain összehívta a halottakat. A halottak különböző formában jelentek meg; a rossz lelkek, állatok figuráit öltötték fel, főként macskáét.

Az ünnep eredete: Halloween, Mindenszentek, Halottak napjaOktóber 31-én, miután a termést betakarították és a hosszú, hideg télre elraktározták, megkezdődött az ünnepség. A kelta papok a hegytetőn, a szent tölgyfák alatt gyülekeztek, új tüzeket gyújtottak, termény és állat áldozatokat mutattak be, és tuz körüli táncuk jelezte a nap-szezon végét és a sötétség kezdetét. Amikor eljött a reggel, a papok minden családnak parazsat adtak, hogy új tüzeket gyújthassanak. Ezek a tüzek tartják melegen az otthonokat, és uzik ki a gonosz szellemeket.

835-ben a római katolikus egyház november 1-jét mindenszentek ünnepének nevezte ki. Később az egyház november 2-át is szent nappá, a halottak napjává nyilvánította. Tuzgyújtással, felvonulással ünnepelték, az emberek beöltöztek szenteknek, angyaloknak és ördögöknek. A kereszténység terjedése azonban nem feledtette a régi hagyományokat sem, folytatták a Samhain és Pomona napok ünneplését is, így az évek során mindezen szokások összevegyültek. November 1. a mindenszentek, november 2-a pedig a halottak napja. Ezek a napok a halottakra való emlékezés ünnepei nálunk. Az ünnep előestéjén a szentbeszéd közben megkondulnak a harangok, a hozzátartozók a kegyelet virágait tuzik az elhunytak sírjára. Mindenszentek napján a holtak lelki üdvéért gyertyát gyújtanak a sírokon. A néphagyományban mindkét napot számos hiedelem övezi. A néphit szerint ilyenkor hazalátogatnak a halottak, ezért régen a számukra is megterítettek. Kenyeret, sót, vizet tettek az asztalra. Sokfelé úgy tartották, hogy a mindenszentek és halottak napja közti éjszakán a holtak miséznek a templomban, és amíg a harang szól, hazalátogatnak szétnézni. Ezért minden helyiségben lámpát gyújtottak, hogy az elhunytak eligazodjanak a házban.
A töklámpás eredete egy nagyon régi ír mondából származik, amiben Lámpás Jacknek egy részeges, ám csalafinta naplopónak sikerült rászednie az ördögöt. A bohókás szeszkazán, Jack, templomnak még a közelébe sem ment, jólesett ehelyett a meleg kocsmában duhajkodni, és részeg cimborákkal mulatozni.

Sajnálatos módon a tivornyák végén maga az ördög is megjelent, és folyton zaklatta a derék polgárt, akit szemmel láthatóan zavart az állandó kísértés, és a boroskancsón kívül nem kívánt magának társaságot. A nemkívánatos személy ellen csupán egyetlen védekezési lehetősége adódott, el kellett venni a kedvét a további kísérgetéstől. Jack egy hatalmas fához vezette a pokol királyát, és rávette, mérkőzzön meg vele fáramászás tekintetében. A sátán természetesen elfogadta a kihívást, nem gondolta volna, hogy egy ilyen csekély versenyszámban képes alulmaradni: Jack megvárta, míg az ördög jó magasan felkúszik a fa tetejére, majd egy keresztet vésett a törzsbe, hogy ellenfelét megakadályozza a lejutásban.

„Bosszúból” a patás famászó bajnok Jacket, halála után nem eresztette be a jól megérdemelt Pokolba, ráadásul a Menny kapui sem nyíltak meg a haszontalan életu lélek előtt. Az örök számuzetésre ítélt Jack egy fáklyát vihetett csak magával – amelyet, a fény hatékony megőrzése miatt egy tökben helyezett el – és így járta, s járja azóta is az éjszaka sötétjét. A babonás emberek, hogy eluzzék Jacket, egy lámpást raknak a házuk elé vagy az ablakukba.

Welcome to the mobile web

 

 

 

 

 

 

 
mobil

Tartalom

https://1biztospenzek.blogspot.com/

https://0facebok.blogspot.com

-->

 

Welcome to the mobile web